31 Ocak 2013 Perşembe

Doğum Günümüzü Kutladık ....

Garip bir duygu şu annelik. Bazen kızıma bakıyorum, konuşmalarını dinliyorum inanamıyorum. Allahım bu benim mi dediğim çok olmuştur. Ne kadar şükretsem az. Şükür sebebim; yeni yaşın hayırlı olsun birtanem. O gülen yüzün hiç solmasın. Şansında bahtında açık olsun melek yavrum. 


İlk kutlamamız kreşimizdeydi. Malum zamane çocukları arkadaşları ile birlikte olmak istiyor. Çok eğlendiler, onların eğlendiğini görmek mutlu etti beni:)))


Geçen sene Mini'den korkmuştu çocuklar ve bizim sınıf değil ama hazırlık sınıfı bayağı eğlenmişti mini ile :))) Bu senede pamuk prenses isteyince Nehir Naz biraz tedirgindim açıkçası. Ama kıyafetin üç boyutlu olmaması ürkütmedi onları. Tabiii geçen seneye göre bir yaş daha büyüdüler bununda etkisi olabilir. Onlar artık "biyeyyyy" miş:))))


Prenses eşliğinde gönüllerince eğlendiler. Deve cüce oynuyorlar, benim minik devem aşka gelmiş:))))


Bu pasta işi resmen bir sanat. Ortaya bebeği koydular, etekleri pasta oldu. Bunu nasıl düşünüp ortaya çıkarıyorlar pesss doğrusu:)))))
Bizde gelenek haline geldi. Kızımın doğum günleri ayrı şehirlerde olmamıza rağmen ailecek kutlanıyor. Canım ailem iyi ki varsınız. İyi ki kızım sizinle daha da mutlu...

Laf aramızda iki doğum günü biraz yorucu oluyor ama ne çare. Bu sene sadece kreşte kutlayacağım dedim ama kimse beni dinlemedi, teyzemiz ve anneannemiz aradılar sırayla Nehir Naz'ı hediye siparişi almak için. Baktım ki iş ciddi bana hazırlık yapmak düştü. eeeeeeeeeeee başa gelen çekilirmiş, inşallah seneye sadece kreşte:))))))))))


Bu arada benim fıstık uzun zamandır "ayaklııııı piyanoooo" istiyordu. Doğum gününde ona gerçekten sürpriz oldu. Piyanist olacak benim kızım, şimdiden "daha dün annemisinnnnnnnnnn" şarkısını çalmaya başladı bize. Tabiii tarzanca:)))))

Daha nice nice doğum günlerini kutlamak umuduyla ballı lokmam. Seni seviyorum, iyi ki varsın, iyi ki benimsin:)))))

27 Ocak 2013 Pazar

4 Olduk :)))))
27.01.2009 - 27.01.2013

Diyorum ya hep benim miladım diye işte miladımın dördüncü yılı.... 

Senin varlığının bendeki değişikliğini anlatmaya kelimeler yetmez meleğim. Annelik bambaşka bir duygu. Sanki seninle tekrar çocuk oldum ve beraber büyüyoruz.

Ne desem, nasıl desem, ne anlatsam da bugünün bende ki önemini, senin hayatımdaki yerini tarif etmem mümkün değil. Sen hayatımın tadı tuzu, sen herşeysin, cansın...

İyi ki doğdun, iyi ki varsın. Herşeyin en güzeli senin olsun, gülen yüzün hiç solmasın birtanem.

Doğum günün kutlu olsun. Allah yolunu ve bahtını açık etsin can yoldaşım :)))))

3 Ocak 2013 Perşembe

Umutla... Mutlulukla Gel 2013.....


Israrlı aramalar sonucu Tokat'a gittik bu yılbaşı. Mehtap hanım beraber olmayı arzulamış. Önce biz oradayken aklı neredeydi, her yılbaşı ayrı bir mekandaydılar dedim ama sonra abla yüreği işte, bu ciğeri itler yesin dayanamadım:)))Bu aile tablosu herşeyi anlatıyor aslında. Canım annem ve babam, kardeşim, eniştem ve yiğenlerim ve canlarım eşim ve kızım.... Sofra mükemmeldi ellerine sağlık anneciğim.


Sadece kardeşime söyledik gideceğimizi ve tüm aileye sürpriz oldu. Ev herşeyiyle hazırlanmıştı biz gitmeden. Bakarmısınız balkon camımız annemin üç gül, torunların adı yazılmış...


Anneannemiz  Nehir Naz'ı kapıda görünce gerçekten şok oldu:)))))))) Sürprizzzzzzzzz.....Fotograflardan da anlaşıldığı gibi biz gerçekten çok eğlendik, kurt falan kalmadı döktük hepsini:))))))Bu gördüğünüz yakışıklı sayesinde 2013'ün ilk dakikalarına ay ışığında girdik!!! Bizim kızlar dans etmek istediler. Yağız bilgisayarın fişini takarken tamda biz son on saymak üzereyiz şarteli attırmaz mı.... Neyse ki kısa süreli yaşanan kaos ve şokun ardında üç dakika gecikmelide olsa girdik yeni yıla mutlu mesut:))))


 
Bizim cimcimeler gerçektende "çocuklar gibi şendik" lafının altını çizdiler o gece:))))


Evde yılbaşı kutlamayı pek sevmem. Gece saatler 24:00 gösterdiğinde hareket lazım değil mi ama. Madem ailecek evde olalım dedik o zaman hareket eve gelsin, patlasın konfetiler:))))) Yalnız laf aramızda annem buna nasıl müsade etti hala anlamış değilim...


Tabii çocuklara gün doğdu. Sabah kalktığımda her yer konfetiydi. Süpürge sesiyle uyandım sabah, biz öğleden sonra yola çıktık Mehtap hala ev süpürüyordu. Canım benim:))))))))))

Bir yıl daha gitti ömürden. Olsun sağlıklı, mutlu, huzurlu nice nice yıllara inşallah..... Tüm blog aleminin yeni yılını kutluyorum. 

Mutlu yıllar........
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...