12 Eylül 2011 Pazartesi

Biraz geç oldu ama herkeze iyi bayramlarrr:)))))))))

Malum 10 günlük bir tatil vardı. Topladık valizleri doğru memlekete. (bu memleket lafı hala çok tuhafıma gidiyor) Bayramlar hep aynı işte. Büyüklerin ellerindeni küçüklerin gözlerinden öptük bol bolll:)))))))

Nehir Naz hanım bu bayramda direndi el öpmemek için. "hayıyyy anne el diii-iillll yanat öpeyim ben" dedi durdu ta ki   kardeşimin çocukları elimi öpüp harçlıklarını alana kadar:))) Bizimki bir gaza geldi anlatamam "anneeee bende elini öpebiliymiyim:)))))"

Bayramın ilk günü oğlan evindeydik:))))))) Birkaç akraba ziyaretinden sonra ver elini Niksar Çamiçi...Tokat'ın ilçesi Niksar'ın çok meşhur bir yaylasıdır. Yayla işte adı üstünde tabii donduk:))) Allahdan kızıma kalın birşeyler almışımda hasta olmakdan yırttık:))))


Yemeklerimizi söyledik başladık beklemeye. Tokatın meşhur kebabı. Yemeyenlere şiddetle tavsiye edilir:))))


Bekledik.... bekledikk.... bekledikkkk... Tam 3 saat:)))))) Sonunda geldi ama biz bu arada donmamak için kulubelere kaçtık.


Nehir Naz hanım üç saatlik uzun bekleyişi uyuyayak geçirdi ve yemeğin ortasına geldi kondu:)))) Malum biliyorsunuz et canavarıdır kendileri:))))

İkinci gün döndük Tokat'a. Burada da bir kaç akraba ziyereti, davetler...Nehir Naz o kadar eğlendi, o kadar mutlu oldu ki anlatamam. Çiçek sulamalar, çapa yapmalar, oyunlar ve daha neler neler... Daha sonraki postlarda anlatırım uzun uzun.

Biz eğlendik, umarım sizde ailenizle mutlu bir bayram geçirmişsinizdir.

5 yorum:

 1. ÇOK TOKATLI ARKADAŞIM VAR ÇOK DİNLEDİM TOKAT KEBABINI AMA TADINA BAKMAK KISMET OLMADI HİÇ.
  SİZİNDE BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN:)

  YanıtlaSil
 2. Merhabalar,

  Bence, bayramlar da kocamazlar efendim; fırsatını bulduğunuz zaman da dua ve dileklerde bulunabilirsiniz.

  Sizin de bayramınız mübarek ve kutlu olsun!

  Selam ve dualarımla birlikte en Güzel'e emanet olun ve sevgiyle kalın.

  YanıtlaSil
 3. hoşgeldiniz,
  tokatlılar müthiş boğazlarına düşkün insanlar..(kardeşim eskiden orda oturuyordu ordan biliyorum)tam benlik..kebap için 3 saat beklemek zor ama eminim nefis bişeydi...

  YanıtlaSil
 4. Ne mutlu sevindim adına memleketi olupta gidenlere hep imrenerek bakarım:)İnşallah seneye eşimin memleketine gideceğiz ama orada da kimse kalmadı ne yazık ki:(

  Afiyet olsun hiç duymamıştım Tokat Kebabını ama 3 saatte uzun bir süreymiş sabırla beklemişsiniz:)

  YanıtlaSil
 5. sana iyi bayramlar:)
  oohhhhh afiyet olsun ben ilk defa duydum desem:)
  nehir naz eğlendiyse ne güzel işte bayram da bu olsa gerek:)

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...